Kasper Jankowski
mgr inż. arch.

Od kilku lat zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Na co dzień skupiam się na projektach mebli na wymiar, współtworząc tym samym rodzinną firmę (Interstal Toruń). Jednakże nawet najpiękniejszy mebel niknie w przestrzeni, jeżeli jest ona do niego źle skorelowana. Zainspirowało mnie to, aby skupić się także na rozwiązaniach całościowych, w których wszystkie elementy wnętrza spajają się, wydobywając piękno architektury oraz indywidualny charakter klienta.

Sztuką oraz architekturą interesowałem się od dziecka. Wśród wielu zainteresowań związanych z motoryzacją czy muzyką,  to właśnie chęci tworzenia zaowocowały studiami architektonicznymi. Tytuł magistra inżyniera w zakresie architektury, uzyskałem w 2020 roku na Politechnice Poznańskiej.  Nauka oraz działania współtowarzyszące dały mi solidne podstawy projektowe do dalszego rozwoju, a także poszerzyły moją wrażliwość na sztukę użytkową.

W mojej pracy skupiam się przedewszystkm na funkcjonalności wnętrza przy zachowaniu właściwej estetyki. Swój styl definiuje jako minimalistyczny i eklektyczny. Lubię łączyć nowoczesne rozwiązania i klasyczną stylistykę. Kluczowa dla mnie jest maksymalizacja użytkowości pomieszczenia, dzięki czemu dobrze się czuje w projektach niewielkich przestrzeni.